Pieścionki zaręczynowe 2019
można podzielić na:
Pierścionki z diamentem (LINK do oferty) – od 1277 roku, kiedy to książę Austrii Maksymilian podarował Marii Burgundzkiej pierścionek z diamentem, jest on uznawany za idealny pierścionek zaręczynowy. W naszej pracowni oferujemy także Karbonado - powszechnie znany, jako “czarny diament” .
Diament jest najtrwalszym kamieniem szlachetnym, jego nazwa oznacza „niepokonany, niezniszczalny” i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie. Oferując pierścionek z diamentem, mężczyzna deklaruje związek "na zawsze".
Pierścionki z szafirem – szafir jest niebieskim kamieniem szlachetnym, który mieni się w promieniach słońca. Szafir symbolizuje pokój, niezmienność i przyjaźń. Dla miłośników sztuk magicznych jest to kamień napełniony poza ludzką siłą, który łączy świat żywych ze światem umarłych. Co ciekawe, nie wszystkie szafiry są niebieskie, ponieważ mogą one mieć odcień czarny, fioletowy, albo nawet żółty. Pierścionki zaręczynowe z szafirem będą najlepiej pasowały do pań, które często noszą ubrania w zimnych barwach, tj. w bieli, zieleni czy w kolorze niebieskim.
Pieścionki z topazem - kamień bardzo twardy, ciężki i rzadko spotykany. Choć występuje w wielu kolorach, to kojarzymy z nim przede wszystkim barwę niebieską, która pięknie komponuje się z metalami szlachetnymi, tworząc wyjątkowe połączenia..
Pierścionki z rubinem – podobnie jak szafir, ma szczególne właściwości. Zwykle rubiny nie są zbyt duże, mają co najwyżej 5 karatów. Rubin dzięki swojej czerwonej barwie przywodzi na myśl namiętność i miłość. Stąd też idealnie nadaje się na pierścionek zaręczynowy. Będzie odpowiedni dla pań lubiących czerwień.
Pierścionki ze szmaragdem– szmaragd to zielony kamień szlachetny, który ma szczególnie intensywną barwę. W wiekach średnich kamień ten postrzegany był jako dzieło diabła, ale z czasem zapomniano o takiej charakterystyce szmaragdu.
Pierścionki z ametystem – ametyst jest kamieniem sakralnym, symbolem czystości i jednocześnie duchowości. Ma barwę filetową z różnymi odcieniami. Symbolizuje trwałość uczuć i wierność.
Pierścionki z tanzanitem – tanzanit jest obecnie jednym z najdroższych kamieni szlachetnych, ponieważ występuje bardzo rzadko, wyłącznie u podnóża Klimiandżaro. Jego złoża są niewielkie, z uwagi na co kamień osiąga ogromne sumy. Jest to unikalny i oryginalny pierścionek.
Kiedy diament staje się brylantem
Jeśli już zdecydujemy się na najbardziej klasyczny pierścionek z diamentem, warto znać rodzaje jego szlifów. Potocznie mianem brylantów określa się zwykle wszystkie oszlifowane diamenty. Chociaż dla ścisłości - brylant to diament formy okrągłej z pełnym szlifem brylantowym.
Szlif brylantowy uznawany jest za szczyt osiągnięć mistrzów tego zawodu. Brylant najdokładniej wpisuje się w postać stożkowego wycinka kuli, pozbawionego jego najbardziej wierzchniej części. Cechy szlifu brylantowego: zawiera nie mniej niż 57 faset (56 +1), okrągła rondysta, co najmniej 32 fasetki i tafla w górnej części, co najmniej 24 fasetki (i niekiedy kolet, tzn. spłaszczony szpic) w dolnej części. Taki szlif gwarantuje właściwą grę światła, kamień mieni się i błyszczy.
Ciekawostki - oszlifowany diament traci aż 50% swojej pierwotnej masy a cechy kamieni jubilerskich ma zaledwie 10–20% wszystkich wydobywanych diamentów

Pierścionek wykonany w naszej pracowni na specjalne zamówienie Klienta z naturalnym dużym - 1,00 ct diamentem o szlifie brylantowym.
Diamenty są wartościowymi kamieniami, przez co same pierścionki z tymi kamieniami są drogie, choć ich przedział cenowy jest bardzo rozciągnięty. Na wycenę diamentów wpływa ich czystość, masa i barwa.
Cena
Najważniejsze jest uczucie a nie pieniądze - ale warto określić budżet w jakim będziemy się poruszać. Ułatwi to wiele technicznych aspektów wyboru jak kamień wielkość, waga, próba. Z zachodu przyszła do nas zasada, iż mężczyzna przeznacza na pierścionek zaręczynowy równowartość 1- 2 swojej pensji. Oczywiście każdy sam decyduje ile chce przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy.
Białe złote czy różowe?

Kolejny wybór dotyczy metalu szlachetnego, z jakiego wykonany jest pierścionek. Możemy wybierać z takich metali jak złoto, srebro, tytan i platyna. W zakresie złota mówimy o różnych jego odcieniach. Bardzo popularne w ostatnim czasie się białe i różowe złoto. Białe złoto znakomicie imituje droższą platynę. Jeśli chcemy, aby białe złoto nie matowiało, ani nie czerniało, powinno być poddane procesowi rodowania, czyli pokrycia rodem. Jeśli wybranka serca jest alergikiem, nie powinno się kupować dla niej pierścionka z białego złota, ponieważ zawiera ono domieszkę niklu, który bardzo często jest czynnikiem uczulającym.
Najpopularniejszy jest pierścionek wykonany z żółtego złota. Jest ono stosowane do wyrobu biżuterii już od wieków. Jest metalem miękkim, dzięki czemu łatwo się kształtuje. Jubilerzy dodają do niego różne domieszki, aby metal stał się twardszy i bardziej wygładzony. Istnieją pierścionki wykonane z dwóch, albo nawet trzech rodzajów złota, często złoto żółte z elementami złota białego.
Kupując złoty pierścionek zaręczynowy, musimy wybrać próbę złota.
Najczęściej spotykane próby złota:
Próba 585 – pierścionki wykonane ze złota o tej próbie są najbardziej popularne, są bardzo trwałe i szlachetne
Próba 333 – jest to odmiana stopu dużo tańsza, zawartość złota jest niższa, przez co kolor wyrobów jest jasnożółty a biżuteria może śniedzieć lub wywoływac alergie,
Próba 750 – stop miękki podatny na zarysowania i odkształcenia, najdroższy z wymienionych
Rozmiar pierścionka zaręczynowego
Pierścionek zaręczynowy (tak samo jak potem obrączkę) w Polsce nosi się na czwartym palcu prawej dłoni (licząc od kciuka), czyli na palcu serdecznym prawej ręki. Dobrym sposobem na określenie dobrego rozmiaru jest ustalenie go na podstawie obwodu pierścionka, jaki kobieta nosi na co dzień. Można go podkraść wybrance i zmierzyć lub odcisnąć. Można o rozmiar pierścionka, jaki nosi wybranka jej siostrę albo zaufaną przyjaciółkę (często wiedzą o sobie takie rzeczy). Skala rozmiarów pierścionków jest bardzo gęsta i dokładna, taka sama w całej Polsce. Rozmiary zmieniają się bowiem co 0,33 mm na wewnętrznej średnicy pierścionka. Nie jest wieć łatwo ocenić gołym okiem np. czy to rozmiar 10 czy 11. Po założeniu pierścionka wybranki na mały palec u dłoni, wchodzi on na przykład do kostki. To również całkiem niezły sposób na zmierzenie pierścionka. Dodatkowo rozmiar palca nieznacznie zmienia się również w ciągu dnia. Nad ranem ręka jest szczuplejsza, a pod wieczór może być lekko nabrzmiała, szczególnie w ciepłe dni a rozmiar - nawet o jeden większy. Najczęściej wybierane rozmiary w Polsce to to 11 oraz 12. (kobiety do 160 cm wzrostu od 9 do 12; kobiety powyżej 170 cm wzrostu od 13 do 17)
Jeśli jednak zupełnie nie wiemy, jaki to ma być rozmiar, lub chcemy zrobić 100% niespodziankę bez przecieków od koleżanek, wybierzmy salon jubilerski, który wykonuje usługi zmniejszania i zwiększania rozmiaru pierścionków na życzenie klienta. Jeśli nie trafimy w rozmiar, zawsze będzie można wówczas dopasować pierścionek po przyjętych zareczynach. W naszej pracowni dopasowujemy rozmiar zakupionego u nas pierścionka nieodpłatnie.
Tradycja czy orginalość?
Dla osób hołdujących tradycji polecamy zakup klasycznego pierścionka zaręczynowego z diamentem, osadzonym w białym lub żółtym złocie. Dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania proponujemy pierścionki wykonywane na zamówienie. Ustalamy a z Klientem dokładny projekt i dopiero wtedy następuje wycena i produkcja. Często Klienci życzą sobie modele katalogowe z niewielkimi przeróbkami, które nadadzą pierścionkowi indywidualności. Wybierając pierścionek zaręczynowy, powinniśmy zwrócić uwagę na typ oprawy kamienia. Chroni ona go i jednocześnie spełnia rolę estetyczną. Kamienie mogą być osadzone w koszyczku, w łapkach lub w pełnej oprawie. Najlepiej wyeksponowane są w oprawie delikatnej, ale jednocześnie najlepiej chronione są przez całą oprawę.

Tradycyjne pierścionki zaręczynowe mają oprawiony jeden kamień na obrączce, drobne modyfikacje nadają pierścionkowi cech indywidualnych.
Grawer wewnątrz pierścionka
Pierścionek ma cienką obrączkę, zmieści się tam np data (zaręczyn lub poznania) czy też inicjały zakochanych.
Czas
Pierścionki zaręczynowe powstają zwykle od kilku dni do kilku tygodni w zależności od wymagań i życzeń Klienta. Dla osób w których płynie gorąca krew i nie chcą czekać proponujemy kolekcję pierścionków produkowanych w trybie ekspresowym - w ciągu 24 godzin. LINK. Mimo ekspresowego terminu wykonania nasze pierścionki cechuje najwyższa jakość i trwałość. Tryb produkcji nie wpływa na jakość.

Pierścionek z Kolekcji Ekspres 24
NIepowtarzalne pierścionki zaręczynowe to nasza specjalizacja i pasja od wielu lat. Wiemy, że wybór pierścionka zaręczynowego powinien być przemyślany i dopasowany stylem do charakteru wybranki dlatego zapraszamy Państwa do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Udane zaręczyny z pierścionkiem Marki RS Jubiler